Daha İyi Bir Ben

Düşünüyorum ve düşlüyorum.

Toplumların refah seviyeleri nasıl artabilir? Geride kimseyi bırakmadan kalkınmak mümkün mü? Zenginleşmeye çalışırken dünyanın kaynaklarını sürdürülebilir bir şekilde mi yönetiyoruz? Tek bir pasta var ve ondan dilimler mi kapmaya çalışıyoruz, yoksa pastamız her daim büyüyebilecek, bizim iyiliğimize cevap verebilecek potansiyelde mi?

Daha iyisini yapabileceğimize inanıyorum. Kendimizden başlayarak 🙂

Sosyal girişimciyim. Daha İyi Bir Ben’i şiddetsiz iletişim, birlikte yaşayabilme, eleştirel düşünebilme, akılcı kararlar verebilme, problem çözebilme, kişisel kapasitenin keşfi ve gelişimi, iyi hissetme pratikleri aracılığı ile hayatlarımızın daha konforlu olmasına katkı sağlayacak bir paylaşım platformu olarak tasarladım.

Mühendislik eğitimim üstüne kalkınma alanında lisans üstü çalışma yapıyorum ama daha güzeli sosyoloji, psikoloji, ekonomi, tarih, edebiyat, sanat, antropoloji, siyaset, felsefe alanlarında bolca okumalar yapıyorum.

Daha iyi bir ben olabilmek için araştırıyorum, izliyorum, dinliyorum, öğreniyorum, deneyimliyorum ve bu süreci Daha İyi Bir Ben’de paylaşıyorum.

Kendim iyileşirken, iyiliği paylaşıyorum.

İlham vermeyi ve paylaşanlardan da ilham almayı umuyorum.

Paylaştıkça daha iyiye, beraberce.