FİKİRLER & PROJELER

01- Benim Mesaim, Senin Hobin ( Ben Şimdi Aylak, Sen Hala Çalışkan ) Projesi

Mesainizi ödünç vermek ister misiniz? Bu sayede biraz aylaklık yapabilirsiniz belki, belki de dinlenirsiniz yalnızca. Kendinize zaman ayırır, düşüncelerinizi tartarsınız, belki de görüşemediğiniz arkadaşlarla görüşüp iki lafın belini kırarsınız.

Öteki de bir işin ucundan tutar, deneyimler bir farklılığı, o da kendi rutininin dışına çıkar, empati kurar belki, belki de yeni bir şeyler öğrenir, ilham alır yenilikten.

Denemeye değer bulursanız, bize yazın, eşleştirme yapalım, siz aylak olun, diğeri çalışkan 🙂

02- Koltuğunda Misafir Olmak için Seyahat mi Ediyor Olmalıyım (Şehir İçi Seyahat) Projesi

Couch Surfing yani bir ücret ödemeden ev sahibinin koltuğuna razı gelinen, onunla mutlu olunan seyahat uygulamasıdır. Karşılıklı güven esastır. Peki bu uygulamayı şehir içinde yapmanın zamanı gelmedi mi? Metropol şehirlerimizde birbirimizden bu denli uzak yaşarken, farklı kültürler, farklı mahallelerde farklı AVM’ler inşa etmişken birbirimizi tanımak, hatırlamak istemez miyiz?

Siz de bir başka mahalleyi, ara sokakları, mahalle ritüellerini, apartman soğukluğunu-sıcaklığını, kapı önü sohbetlerini deneyimlemek, başka komşularla tanışmak isterseniz bize yazın eşleştirme yapalım, fahri komşularınız olsun 🙂

 

Reklamlar